Поширені питання
Чому горіхова паста така рідка (текуча)?
В горісі багато рослинного жиру. При перетиранні він виділяється, тому консистенція пасти стає рідкою. Оскільки ми виробляємо натуральний продукт, то пасти не містять загусники, борошно, стабілізатори, добавки й поліпшувачі. Однокомпонентні пасти на 100% складаються з горіхів / насіння. Таким чином, текуча консистенція — це природний стан горіха при ретельному перетиранні. Найбільш текучі горіхові пасти — це арахісова кремова, мигдалева, фундукова, з волоського горіха, тахіні та кокосова в теплому вигляді. Будь-яка горіхова паста стає більш рідкою коли нагрівається. Але якщо поставити її в холодильник, то вона стане густішою. Ще один спосіб згустити пасту — додати в неї трохи меду або кленового сиропу.Чи гірчить ваша тахіні (кунжутова паста)?
Якщо коротко — всі пасти з кунжуту гірчать тією чи іншою мірою. Але тахіні AUMі виготовляється з найціннішого у світі африканського сорту кунжуту Humera з Ефіопії. Сорт має першорядне значення. Саме тому передові виробники обирають тільки африканські сорти, у яких насичений горіховий смак з мінімальною гіркуватістю (але гіркота все одно присутня). Також дуже важливо проводити очищення насіння безпосередньо перед виробництвом, щоб воно не втрачало своїх смакових властивостей і не окислювалось. Саме так за автентичною технологією виробляється наша кунжутова паста.
В Україні тахіні зазвичай виробляється з індійського кунжуту, що сильно гірчить. Насамперед це не той сорт, з якого зазвичай виробляють кунжутову пасту. Також через те, що індійський кунжут поставляється вже очищеним, він може окислюватися під час транспортування і зберігання, втрачати свої смакові властивості та згіркати.
Але чому гірчать деякі горіхові та майже всі насіннєві пасти тією чи іншою мірою?
Насіння довкола власної насінини має прозору захисну плівку, а горіх довкола ядра — шкірку. Саме вони можуть надавати гіркий присмак. Коли вживаємо горіхи чи насіння окремо, не в пасті, то дана гіркота не так відчувається смаковими рецепторами, а от в концентрованій пасті гіркота стає відчутнішою.Також ступінь гіркоти залежить і від смакових рецепторів окремої людини.
Зазвичай гіркота «прибирається» сіллю або підсолоджувачем. Смак виходить більш нейтральним для рецепторів споживача. Присмак кунжуту шикарно маскують смородина, яблука та банани. До речі, саме тому ми створили наш унікальний десерт "Sorry not Sorry", де поєднали насичений смак кунжуту з какао-бобами Criollo, а білий цукор замінили карамелізованим нектаром кокосової пальми.Яка різниця між урбечем та пастою?
Урбеч і горіхова паста — це синоніми, тобто немає ніякої різниці. Подеколи урбеч асоціюють з пастою виготовленою із сирих горіхів, що не є коректним.Білясті візерунки на поверхні це не цвіль?
Що за білясті візерунки та цятки під склом або на поверхні горіхового десерту чи пасти? Це не цвіль?
Масло какао та кокосова олія мають властивість виділятися з основної маси продукту й застигати під впливом холодної температури. При цьому мікрокрапельки олії після виділення застигають у дивні білясті форми за ефектом води на морозному склі. Температурний перепад може виникати в різних ситуаціях — під час переміщення виробленої теплої пасти до холодного складу, під час транспортування пасти в холодну пору доби в неопалюваному кузові вантажного автомобіля перевізника, під час переміщення продукту з кімнатної температури до холодильника. Деякі клієнти приймають такі дивні утворення на поверхні за цвіль. Щоб переконатися в тому, що це кристалізована олія, візьміть ложечку пасти з цими частинками й акуратно підігрійте її над вогнем або парою. Ви побачите, що кристал перетвориться на крапельку рослинного жиру.
Як ваші пасти без консервантів не псуються?
Ви додаєте консерванти? А чому ваші пасти без консервантів не псуються?
Консерванти в натуральні горіхові та насіннєві пасти не додаємо. Використовуємо висушені до вологості 6% відповідно до ДСТУ горіхи та насіння. Після обсмаження вологість не перевищує 3%. Після помелу отримуємо горіх (білок горіха), законсервований у власній рослинній олії. У такому безводному середовищі при дотриманні умов зберігання й термінів придатності патогенна мікрофлора перебуває в допустимих межах відповідно до законодавства.Чи відрізняється чимось паста в склі й пластику?
Горіхові пасти в склі та пластику ні за складом, ні за смаковими характеристиками не відрізняються. Це одна й та сама паста, просто розфасована в різну тару для зручності наших клієнтів.
В баночці зверху шар олії, це нормально?
При перетиранні горіхів в пасту з них видавлюється олія, і саме вона робить пасту кремової консистенції. Але закон всесвітнього тяжіння ніхто не скасовував, тому з часом частина олії виділяється зверху. Це говорить про те, що в пасту не додавали загусники у вигляді борошна або крохмалю, трансжири чи емульгатори, такі як пальмова або рапсова олія, інші шкідливі елементи. Так що по суті озерце з олії під кришкою — це знак якості горіхової пасти. Ми відкрито пишемо про цю властивість горіхової пасти на наших етикетках зі зворотного боку банок. У теплу пору року олія відділяється швидше, в холодну — повільніше. Цю олію зливати не варто, інакше паста не буде такою ніжною і кремовою. Перед вживанням треба ретельно розмішати ложкою. А якщо хочеться, щоб паста трохи загусла, то просто відправте баночку в холодильник.
Чим відрізняється кокосова паста від манни?
Паста, манна та основа для кокосового молока нічим не відрізняються. Це один продукт — перетертий в пасту кокос. Така ж сама банка і наклейка.
"Кокосова манна" — це інша назва кокосової пасти, яка часто використовується виробниками. А основу для молока ми виділяємо для зручності наших бізнес-клієнтів, які шукають і замовляють пасту саме для виготовлення кокосового молока. Також в асортименті є нерафінована кокосова олія. На відміну від пасти — це видавлена з кокоса рослинна олія.
Класична, кранч чи кремова горіхова паста?
Класична паста виготовляється з горіха як він є, тобто з горіха в шкірці. Кремова паста виготовляється з бланшованого або очищеного від шкірки горіха.
В нашому асортименті є три різновиди горіхових паст — класична (з горіха у шкірці), кранч (з хрумкими шматочками горіха) та кремова (з бланшованого горіха без шкірки). Помел класичної та кремової однаковий, тобто обидві пасти однорідної консистенції, різниця лише в наявності чи відсутності шкірочки. Паста кранч — це грубий помел після якого в масі залишаються хрумкі шматочки.
В нашому асортименті є два різновиди арахісової пасти — кремова й кранч, та три різновиди мигдалевої пасти — класична, кранч та кремова.
Для арахісової пасти найпоширеніший вид — це кремовий, оскільки зазвичай вона виробляється з бланшованого арахісу.
Натомість для мигдалевої найпоширеніший вид — це класична паста з мигдалю у шкірці. Саме шкірка надає пасті насичений смак та аромат. Кремова мигдалева паста менш насичена на смак, якщо порівняти з класичною. Зазвичай кремову мигдалеву пасту купують професійні кондитери для створення десертів, де важлива відсутність кольору та потрібна однорідна текстура.
Арахісове масло й арахісова паста - яка різниця?
Арахісова олія — це рослинна олія, яка видавлюється з арахісу по аналогії як соняшникова видавлюється з насіння. Арахісова паста — це перетертий до пастоподібного стану смажений арахіс. Англійською мовою арахісова олія буде - "Peanut oil", а арахісова паста - "Peanut butter". "Peanut oil" перекладається як арахісова олія. Водночас деякі перекладають "Peanut butter" як "арахісове масло", що не є коректно для визначення саме пасти. "Peanut butter" це сталий вираз, в якому "butter" перекладається як паста, а не як масло. "Butter" в цьому виразі американці присвоїли арахісовій пасті за її кремову ніжну текстуру та здатність намащуватись на тост як вершкове масло (вершкове масло англійською - "butter"). Цікаво те, що американці пішли далі й почали називати мигдалеву пасту - almond butter, фундукову - hazelnut butter і т.д. Це навіть попри те, що найчастіше така паста зовсім не схожа за консистенцією на вершкове масло.
Чи впливає обсмажування на користь горіхів?
Як зазвичай обсмажуються горіхи? Вони крутяться в гарячому барабані при температурі 180 градусів близько 30 хвилин, горіхи торкаються стінок, з них виділяється масло, яке підгоряє й окислюється. Як обсмажуємо горіхи ми? За американською інноваційною технологією. Горіхи невеликими партіями подаються до спеціальної камери нашої інноваційної печі, де в потоці гарячого повітря (150-180 градусів) фонтанують (тобто зависають в повітрі) протягом лише 2-3 хвилин. Олія миттєво "запечатується" всередині, тобто за цей час горіх не встигає окислитися та зберігає свої корисні властивості.
Важливий висновок з численних досліджень про вплив обсмажування на горіхи виглядає наступним чином — на те, яка саме кількість корисних речовин гине під час обсмажування, впливає 1) час обсмажування, 2) температура обсмажування.
Деякі корисні речовини дуже чутливі до тепла й можуть бути втрачені під час смаження. Наприклад, руйнуються деякі види антиоксидантів. Антиоксиданти важливі для здоров'я, оскільки допомагають захистити клітини від ушкодження вільними радикалами. В одному з досліджень рівень антиоксидантів в різних горіхах постійно знижувався під час 30-хвилинного обсмажування при температурі 180°C. Цікаво також наступне — деякі сполуки, які володіють антиоксидантними властивостями, навпаки, утворюються при смаженні. Ба більше, не всі антиоксиданти пошкоджуються під впливом температури. Є дані, що кількість антиоксидантів лютеїну та зеаксантину в фісташках та в горіхах фундука залишається незмінною. Дослідження також показують, що вітамін Е, тіамін (B1) та каротиноїди руйнуються під час обсмажування, втім, ступінь втрати даних речовин варіюється від типу горіха та від температури. Наприклад, в одному з досліджень обсмажування мигдалю та волоських горіхів викликало більшу втрату вітаміну Е, ніж обсмажування фундука. Разом з тим обсмажування ніяк не вплинуло на вміст вітаміну Е в фісташках. Вітаміни починають швидше руйнуватися при підвищенні температури чи збільшенні часу смаження. Рівень альфа токоферолу, найбільш активної форми вітаміну Е, зменшився на 20% в мигдалеві та на 16% у фундуку після 25-хвилинного обсмажування при температурі 160°C. Рівень втрати тіаміну (B1) також залежить від температури смаження. А ось на рівень рибофлавіну (В2) процес смаження майже не впливає. Загалом, кожен тип горіха та кожна поживна речовина в горіхові по-різному реагує на процес обсмажування чи на супутні умови даного процесу.
Беручи до уваги умови, за яких обсмажуються горіхи/насіння AUMi, можна зробити висновок, що втрати корисних властивостей в продукції мінімальні. При цьому необхідно пам'ятати, що смаження потрібно за умов ДСТУ для контролю мікробіологічних показників. Більше про це можна прочитати в нашій статті https://aumi.ua/n292663-obzharka-orehov-zamachivanie.html
І наостанок — хоча деякі вітаміни втрачаються під час смаження, треба пам'ятати, що горіхи й не є їх основними джерелами. Винятком можна вважати хіба що мигдаль, багатий вітаміном Е.
Чи нагрівається паста під час помелу?
Горіхи перемелюються на професійному кондитерському обладнанні — млині. Елементи млина виготовлені з нержавіючої харчової сталі. Контакт з харчовою нержавіючою сталлю є протягом декількох секунд, поки паста проходить через жорна. Ми виробляємо горіхові та насіннєві пасти на малих обертах, коли температура не перевищує 50 градусів, щоб уникнути високої температури перетирання на великих обертах. Таким чином ми виключаємо інтенсивне окислення жирів, підгоряння, гарантуємо збереження більшості корисних властивостей горіхів.Чи є в десертних пастах доданий цукор?
В усіх десертах AUMi не використовуємо білий рафінований цукор. Натомість солодкість дає випарений нектар суцвіть кокосової пальми (більш відомий під назвою «кокосовий цукор»). Чому саме нектар. Бо він має нижчий глікемічний індекс в порівнянні з вже популярним білим чи тростинним цукром та приємний карамельний смак 🌿
Важливо зазначити, що склад горіхів в десертах AUMi перевищує 70%, а доля кокосового цукру не перевищує 28%. Для порівняння, у складі шоколадних паст відомих брендів понад 60% білого цукру.
Що таке паста Кранч?
Слово кранч від англійського "crunch" - хрумтіти. Коли воно додається до назви (наприклад, "арахісова паста Кранч", "мигдалева паста Кранч") - це означає, що в пасті багато хрумких шматочків горіха. Хочемо відзначити, що, на відміну від деяких інших виробників, ми не додаємо в готову пасту заздалегідь подріблені шматки горіха, які могли окислитися й придбати прогірклий смак. Ми налаштовуємо обладнання таким чином, щоб помел був грубим і на виході відразу була однорідна паста з хрумкими шматочками всередині.Чому паста з насіння гірчить?
Пасти з насіння гарбуза, кунжуту, соняшника та конопель — усі можуть мати властивий післясмак з гіркуватістю. Іноді більше, іноді менше в залежності від сорту, врожаю тощо. Гіркуватість в насінні дає оболонка (плівочка), яка захищає насіння. Коли ми їмо кожну насінину окремо, то не відчуваємо цю гіркуватість. В загальній же масі пасти вона стає помітнішою.З чим взагалі їдять горіхові пасти?
Наші рекомендації як споживати горіхові пасти AUMi👇
- разом з кавою/чаєм/какао
- вживати з фруктами (смачно з полуницею, бананами, чорницею, ківі)
- намащувати на тост чи хлібець
- додавати в кашу або гранолу
- додавати до сирників, млинців, оладків
- деякі горіхові пасти також підходять для створення заправок для салатів (кунжутова, з насіння конопель, з насіння гарбуза, кеш‘ю)
- додавати у випічку
- чудово смакують в смузі, в протеїнових коктейлях
- ідеальні як основа для рослинного молока.
- також, звичайно, їх можливо їсти просто ложкою із банки 🌿Який склад горіхових паст?
В нашому асортименті є однокомпонентні горіхові / насіннєві пасти та є десерти (біля десертів вказане слово «десерт»).
Всі однокомпонентні пасти без домішок, в їх складі лише 100% перетертий горіх чи насіння. Наприклад, фісташкова, мигдалева, арахісова, фундукова, з волоського горіха, кокосова, з кеш'ю, з насіння гарбуза, кунжуту, конопель і соняшника — всі ці пасти без додавання цукру, трансжирів, олії та ін.
В наших десертах основний інгредієнт — горіхова паста.
В шоколадних десертах, як то фундуково-шоколадний «Made My Day», арахісово-шоколадний «Yes Or Yes» чи кунжутово-шоколадний «Sorry Not Sorry», свідомо не використовуємо готові шоколадні суміші чи дешевий промисловий шоколад з завуальованою рецептурою. Натомість закуповуємо самотужки боби какао преміального сорту Trinitario, обсмажуємо їх за інноваційною технологію та перемелюємо. Завдяки цьому смак відрізняється від аналогічних десертів на ринку
Не використовуємо білий рафінований цукор в десертах. Натомість солодкість десертам дає випарений нектар суцвіть кокосової пальми.
Чому кокосова манна (паста) рідка / тверда?
Оскільки кокосова манна (чи кокосова паста) на 65% складається з кокосової олії, а ми не використовуємо трансжири, емульгатори та інші добавки, то манна, як і кокосова олія, буде ставати твердою при температурі нижче 24°C. Аналогічно при високій температурі кокосова паста буде ставати рідкою. Дехто з клієнтів полюбляють вживати "твердий" варіант манни, інші віддають перевагу м'якій, текучій консистенції.
Якщо бажаєте, щоб манна стала рідкої консистенції, потрібно прогріти її до температури 29°C. Для цього можна перед вживанням ненадовго занурити баночку в теплу воду або на деякий час залишити біля плити, де готуєте.
Оптимальна температура, щоб манна залишалася м'якою, близько 24°C.
Важливо. В рідкій кокосовій пасті зверху буде відокремлюватися з часом олія. Це нормальна властивість натуральної кокосової пасти. Достатньо ретельно перемішати ложкою і манна знову стане однорідною.
Як зберігати горіхову пасту після відкриття?
Після відкриття скляну баночку або відерце зберігати в холодильнику в межах загального терміну придатності.Який термін зберігання горіхових паст AUMi?
Термін придатності горіхових паст залежить від пакування – скло чи пластикові відерця👇
Умови зберігання в скляній банці: 12 місяців в сухому прохолодному місці при температурі від +2 до +23 градусів та відносній вологості не більше 75%, без попадання прямих сонячних променів, без сторонніх запахів. Після відкриття скляну баночку зберігати в холодильнику в межах загального терміну придатності.
Умови зберігання в пластиковому відерці: 9 місяців в сухому прохолодному місці при температурі від +2 до +18 градусів та відносній вологості не більше 75%, без попадання прямих сонячних променів, без сторонніх запахів. Після відкриття відерце зберігати в холодильнику в межах загального терміну придатності.
На чому обсмажуються горіхи, яка процедура?
Горіхи обсмажуються за американською технологією в інноваційній печі, виробленої в Україні спеціально за нашим технічним завданням. У турбокамері горіхи фонтанують в потоці гарячого повітря всього кілька хвилин, не торкаючись стінок камери (при звичайному обсмажуванні горіх крутиться в барабані півгодини, підгорає і окислюється). Таким чином горіхи не втрачають багатьох корисних властивостей.Ви замочуєте горіхи? Ви обсмажуєте горіхи?
Ні, ми не замочуємо горіхи. З приводу замочування сирих горіхів - ось посилання на офіційну позицію компанії стосовно обсмажування, замочування горіхів і фітинової кислоти: https://aumi.ua/n292663-obzharka-orehov-zamachivanie.html
Так, ми обсмажуємо горіхи. У промислових масштабах необхідно горіхи обсмажувати, щоб відповідати вимогам законодавства по цвілі, грибкам та мікробіології. У сирому насінні або сирому горісі вміст заборонених організмів може перевищувати норми. Ми обсмажуємо при температурі 150-180 градусів в потоці гарячого повітря всього 3 хвилини. Використовуємо інноваційну піч, в якій горіх не крутиться півгодини в барабані, торкаючись стінок і окислюючись, як це зазвичай відбувається на класичних виробництвах. Тому ви завжди гарантовано отримуєте свіжий і якісний продукт.